Az ötvenedik

2015.06.28 22:30

2002. április 28-án vettem részt először futóversenyen, a 3 kilométeres Matáv Vivicittán, Veszprémben. Akkor kezdődött minden. Ezt 2006-ig több rövidebb-hosszabb verseny követte, majd hosszú szünet következett. 2013. márciusában megszereztem az alapfokú labdarúgó játékvezetői képesítést és elkezdtem játékvezetőként működni. Ez a sporttevékenység visszahozta a futás iránti szeretetet. 2014. május 24-én, a Szentkirályszabadján megrendezett Start Félmaraton sikeres teljesítésével tértem vissza a hosszú távú futáshoz. Azóta számos versenyen vettem részt. 2015. június 28-án a BBU Szent László Napi Futóversenyen ünnepelhettem az 50. versenyemet. E között az 50 verseny között volt három lépcsőfutás, néhány terepfutás és számos utcai verseny. Volt néhány rövid és sok hosszú. 19 alkalommal teljesítettem a félmaratoni és 5-ször a maratoni távot, három alkalommal pedig maratonnál hosszabb távot futottam. A leghosszabb verseny 53.5 kilométeres volt. Az 50 versenyen összesen 1064 kilométert tettem meg. Számos helyre eljutottam a futás által, számos jó élménnyel és sikerélménnyel gazdagodtam. Kaptam számtalan pólót, technikai futómezt, érmet, oklevelet és egyéb ajándéktárgyakat. Megismertem sok embert, köztük sok jó arcot. Nagyon sokat adott a futás, sokkal gazdagodtam általa. Örülök, hogy a részese lehettem, lehetek!